Izolační skla

Vrstvené bezpečnostní sklo

Bezpečnost za sklem


  Naše bezprostřední okolí si bez skla už neumíme představit. je používáno v mnoha rozličných oblastech a musí splňovat řadu požadavků. Mezi nimi je bezpečnost na jednom z hlavních míst.

  Vrstvené bezpečnostní sklo (VSG) chrání aktivně proti prohození, prolomení a průstřelu a nabízí v kombinaci s ochranou proti odletu střepin také pasivní bezpečnost. Nejčastěji používaná skla odpovídající třídě odolnosti P2 až P5 a vyznačují se odolností proti prohozu.

  V soukromí, jakož i ve veřejném prostředí má vrstvené sklo nezastupitelnou pozici. Jako dělící stěny, schodišťová zábradlí, balkónová zasklení, přístřešky apod. Ve školách je obvykle předepsáno používání těchto skel.

  Lepené bezpečnostní sklo které dodáváme na trh má obchodní název EUROLAMEX.

  Vrstvené sklo tvoří dvě tabule např. Floatu mezi kterými je PVB-fólie. Na počtu fólií je závislá vlastnost bezpečnostního skla. Běžná výroba zná sklo s jednou fólií, se dvěma nebo se čtyřmi fóliemi. Od počtu fólií se odvíjí potom označení skla

  3.3.1    nebo    6.1    -    jedna fólie

  3.3.2    nebo    6.2    -    dvě fólie

  3.3.4    nebo    6.4    -    čtyři fólie


číslice 3 značí sílu skel Float 3, síla jedné fólie je pak 0,38 mm
  Ke skupině EUROLAMEX patří také skla, jejichž folie vedle bezpečnostních vlastností splňuje také další požadavky, jako protihlukový EUROLAMEX PHON.

SANCO Safe® proti vniknutí