Bezpečnostní kalená skla

Opracovaná - kalená skla

  Tvrzené sklo (nebo také ESG) je tvrzené (bezpečnostní) sklo, které se vyrábí tepelnou úpravou kalením ( možné použít float i ornamentní sklo ).
  Výrobě kaleného skla předchází opracování hran a provedení případných otvorů. Po zakalení to již není možné.

  Kalením změní vnitřní napětí a sklo díky němu získá nové vlastnosti.
  Proces kalení spočívá v ohřátí skla minimálně na teplotu více jak 600 °C a následném prudkém ochlazení studeným vzduchem. Tak se ochladí povrch skla, ale vnitřní část zůstává teplá. Tímto postupem se docílí tažného pnutí uvnitř a na povrchu vznikne tlakové napětí. Takto upravené sklo má vysokou pevnost v ohybu a odolnost proti nárazům. V případě rozbití se sklo rozpadne na malé neostré kousky a tím se výrazně sníží pravděpodobnost poranění.

  Kalené bezpečnostní sklo se používá především tam, kde jsou kladeny nároky na bezpečnost. Jedná se především o prosklené výplně dveří, zastávky MHD, zástěny pro sprchové kouty, vnitřní police skříní, boční skla automobilů, na mantinely okolo hokejového hřiště.

  Heat Soak je proces při kterém jsou již hotová ESG skla podrobena testu tzv. umělého stárnutí. Při tomto procesu jsou hotová skla podrobena tepelné zátěži při. 290 °C po dobu až 8 hodin. Tento proces je předepsán u fasád a doporučuje se u sprchových koutů a pod.

  Dodací termín
  Údaj o předběžném termínu dodání je nezávazný.
  Termín pro vyzvednutí zakázky nebo dodání zakázky je nutno předem dohodnout.